Belépés
zgfumag.blog.xfree.hu
Ha azért nézel , mert ez a munkád, jó munkát kívánok! GYÁVA NÉPNEK NINCS HAZÁJA! Minden nemzetnek olyan kormánya van aminöt érdemel. Ha valami... Zámbori Gusztáv
1957.12.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
Olyan, mintha 1937-ben lennénk? Meglepő következtetések az o
  2014-09-26 12:32:19, péntek
 
  Olyan, mintha 1937-ben lennénk? Meglepő következtetések az orosz szankciókról


Posted on 2014/09/25 Szerző: Admin

A jelenlegi helyzet nem olyan szörnyű, mint a második világháború előtti évek, de a Nobel-díj-jelöléssel is büszkélkedő egyetemi professzor, Robert J. Schiller szerint nagyon sok a párhuzam. A szakember szerint az orosz szankciók megfojtják a növekedést, ha pedig nincs növekedés, annak egészen messzemenő következményei lehetnek.
Nyolc évvel az 1929-es tőzsdei összeomlást követően a gazdasági válság csak tovább súlyosbodott. Csak a majd' 60 millió emberéletet követelő második világháború tudott olyan erős hatást kifejteni, ami végül a gazdaság megerősödéséhez vezetett. Mire elkezdődött a gazdasági fellendülés, Európa és Ázsia nagy része romokban hevert. A jelenlegi helyzet nem ennyire szörnyű, de felfedezhetők bizonyos párhuzamok, kiváltképp az 1937-es évvel. Most, csakúgy, mint akkor, az emberek csalódottak, sokan egyre kétségbeesettek és egyre jobban aggódnak a hosszú távú megélhetésük miatt. Az ilyesfajta félelmeknek pedig súlyos következményei lehetnek - véli Robert J. Schiller, a Yale egyetem közgazdasági professzora, akit 2013-ban Nobel-díjra is jelöltek.
A szakember a írta a Project Syndicate nemzetközi véleményportálon közzétett cikkében azt írja: a 2008-as gazdasági válság hatásai például mindenképpen szerepet játszottak a jelenlegi orosz-ukrán konfliktus kialakulásában. A Nemzetközi Valutaalap jelentése szerint mind Ukrajna, mind Oroszország látványos növekedést produkált 2002 és 2007 között; ez alatt az 5 év alatt az ukrán GDP reálértéke 52%-kal, az oroszé pedig 46%-kal emelkedett. Viszont ez már történelem; a tavalyi GDP növekedés Ukrajnában csak 0,2%, Oroszországban pedig 1,6% volt. Az ilyen mértékű visszaesés okozta csalódottság magyarázatot adhat az ukrajnai szeparatisták dühére, az oroszok elégedetlenségére, és arra, hogy Vlagyimir Putyin Orosz elnök úgy döntött, annektálja a Krím félszigetet, és támogatja a szakadár csapatokat.
Új kifejezések születnek arra, hogy nincs növekedés
A gazdasági válság óta - nem csak az orosz és ukrán helyzet tekintetében - az ,,új norma" kifejezést használják a kilátástan helyzet leírására. A kötvény-óriás PIMCO alapítója, Bill Gross által a köztudatba hozott új normál a hosszútávú gazdasági növekedés kedvezőtlen kilátásaira utal.
Az 1937-t követő kilátástalan helyzet is hasonló kifejezések megszületéséhez vezetett - idézi fel Sciller. Egy példa erre a ,,szekuláris pangás", ami a hosszútávú gazdasági gyengélkedésre utal. A ,,szekuláris" kifejezés a latin ,,seaculum" szóból ered, ami generációt vagy évszázadot jelent. A ,,pangás" egyfajta gazdasági mocsárra, a ragályos veszélyek melegágyára utal. Az 1930-as évek végi elégedetlenség Európában Adolf Hitler és Benito Mussolini felemelkedéséhez biztosított táptalajt.
A másik, 1937 körül hirtelen népszerűvé vált kifejezés az ,,alulfogyasztás", ami a jövőjükért aggódó emberek túlzott megtakarításaira utal. Emellett nem is áll rendelkezésre annyi befektetési lehetőség, ami fel tudná szívni a felhalmozódott likvid tőkét. Így a megtakarítások tömege nem járul hozzá új vállalkozások születéséhez, nem indulnak építkezések, nem zajlanak jelentős beruházások.
Annak ellenére, hogy bizonyos esetekben a befektetők felhajtják a kevés meglevő befektetési lehetőség árait, az általános túlzott megtakarítási hajlandóság lelassítja a gazdaságot.
A ,,szekuláris pangás" és az ,,alulfogyasztás" kifejezések erős pesszimizmusról árulkodnak, ami azáltal, hogy visszafogja a költekezést, nem csak, hogy gyengíti a gazdaságot, hanem dühöt, intoleranciát és erőszakot teremt.
Ha nincs növekedés, abból nagy baj lehet
Benjamin M. Friedman A gazdasági növekedés morális következményei című írásában számos példát hoz a lassuló gazdasági növekedés okozta, néha késve megjelenő intoleranciára, agresszív nacionalizmusra és háborúra. Friedman végső következtetése az, hogy ,,az emelkedő életszínvonal nem csak mindennapi életminőség javulása miatt értékes, hanem hatással van az emberek társadalmi és politikai gondolkodására, végső soron erkölcsiségére is.
Schiller emlékeztet: néhányan kétségbe vonják a gazdasági növekedés fontosságát. Talán túl ambiciózusak vagyunk, és inkább élveznünk kellene a magasabb életszínvonalat, több szabadidővel. Talán igazuk van - írja a közgazdász.
Jobban élünk - de kihez / mihez képest?
De az igazi problémát Schiller szerint a téves önbecsülés és az állandó összehasonlítási kényszer jelenti. Ugyan sokan tagadják, folyamatosan másokhoz hasonlítjuk magunkat, és igyekszünk felfelé kapaszkodni azon a bizonyos társadalmi ranglétrán. Az embereket sosem fogják boldoggá tenni azok az új kikapcsolódási lehetőségek, amik arra emlékeztetik őket, hogy a társadalmi versenyben alulmaradtak másokkal szemben.
A remény, hogy a gazdasági növekedés hozzájárul a béke és a tolerancia megteremtéséhez, ill. fennmaradásához, azon alapul, hogy az emberek nem csak jelenben, mások teljesítményével és életszínvonalával hasonlítják össze a magukét, hanem a külvilág és saját maguk múltbeli állapotával is.
Friedman szerint nyilvánvaló, hogy nem lehet annak a lehetőségit megteremteni, hogy az emberek többsége azt gondolja, hogy jobban él, mint a többiek. Ezzel szemben az, hogy a többség úgy érezze, hogy jobban él, mint korábban, mindenképpen megvalósítható. Friedman szerint pontosan ebben rejlik a gazdasági növekedés esszenciája.
Az orosz szankciók miatt a végén majd kevésbé hiszünk a demokráciában?
Schiller ezek alapján érdekes következtetésre jut: az Oroszország ellen bevezetett szankciók hátulütője éppen az, hogy gazdasági visszaesést okozhat szerte Európában és azon túl is. Ezáltal könnyen lehet, hogy egy elégedetlen Oroszországgal, Ukrajnával és EU-val találjuk szemben magunkat, ami pedig demokratikus intézményekbe vetett hit és támogatás csökkenésével járhat.
Noha, a nemzetközi agresszióval szemben szankciók szükségesek, észben kell tartanunk, hogy a túlzott büntetés kockázatos lehet. Rendkívül fontos lenne, hogy egyezményes úton megszüntessük a szankciókat, és, hogy Oroszországot (és Ukrajnát) jobban integráljuk a világgazdaságba. A jelenlegi helyzet máshogy nem oldható meg - írja Schiller.
(privatbankar)
Bal-Rad komm: “...Csak a majd' 60 millió emberéletet követelő második világháború tudott olyan erős hatást kifejteni, ami végül a gazdaság megerősödéséhez vezetett..." - és most ismét “...elfedezhetők bizonyos párhuzamok...sokan egyre kétségbeesettek és egyre jobban aggódnak a hosszú távú megélhetésük miatt. Az ilyesfajta félelmeknek pedig súlyos következményei lehetnek...dühöt, intoleranciát és erőszakot teremt..."
A Bal-Rad-nak több hozzáfűzni valója nincs is a dolgokhoz! De azér megkérdezzük: BIZTOS HOGY CSAK AZ OROSZ SZANKCIÓK AZ OKAI MINDEN ROSSZNAK?

https://balrad.wordpress.com/2014/09/25/olyan-mintha-1937-ben-lennenk-meglepo-kov etkeztetesek-az-orosz-szankciokrol/
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Címkék: felemelkedéséhez, megtakarításaira, teljesítményével, véleményportálon, összehasonlítási, világgazdaságba, fennmaradásához, kétségbeesettek, nacionalizmusra, megteremtéséhez, kovetkeztetesek, következtetésre, következtetések, megszületéséhez, megerősödéséhez, pesszimizmusról, életszínvonalat, következményei, következtetése, gondolkodására, intoleranciára, erkölcsiségére, oroszországgal, felhalmozódott, alulfogyasztás, elégedetlenség, kialakulásában, gyengélkedésre, oroszországban, megtakarítások, kikapcsolódási, megvalósítható, megtakarítási, intoleranciát, felfedezhetők, megszüntessük, orosz szankciókról, jelenlegi helyzet, második világháború, szakember szerint, orosz szankciók, 1929-es tőzsdei, gazdasági válság, gazdaság megerősödéséhez, gazdasági fellendülés, 1937-es évvel, emberek csalódottak, hosszú távú, ilyesfajta félelmeknek, 2008-as gazdasági, jelenlegi orosz-ukrán, oroszé pedig, Robert, Project Syndicate, Nemzetközi Valutaalap, Vlagyimir Putyin Orosz, Bill Gross, Európában Adolf Hitler, Benito Mussolini, Benjamin, Friedman, BIZTOS HOGY CSAK AZ OROSZ SZANKCIÓK AZ OKAI MINDEN ROSSZNAK,
Új komment
Kérjük adja meg a TVN.HU rendszeréhez tartozó felhasználónevét és jelszavát.
Csak regisztrált felhasználók írhatnak kommentet,
amennyiben még nem rendelkezik TVN.HU hozzáféréssel: Klikk ide!
Felhasználónév:
Jelszó:
Kérem írja be a baloldalon látható számot!
Szöveg:  
 
Betűk: Félkövér Dőlt Kiemelés   Kép: Képbeszúrás   Link: Beszúrás

Mérges Király Szomorú Kiabál Mosoly Kacsintás haha hihi bibibi angyalka ohh... ... buli van... na ki a király? puszika draga baratom... hát ezt nem hiszem el haha-hehe-hihi i love you lol.. nagyon morcika... maga a devil pc-man vagyok peace satanka tuzeske lassan alvas kaos :) bloaoa merges miki idiota .... sir puszika
 
 
Félkövér: [b] Félkövér szöveg [/b]
Dőlt: [i] Dőlt szöveg [/i]
Kiemelés: [c] Kiemelt szöveg [/c]
Képbeszúrás: [kep] http://...../kep.gif [/kep]
Linkbeszúrás: [link] http://tvn.hu [/link]
ReceptBázis
Bulgur gombával és csikemellel...
Epres túrótorta
Mákos-almás süti
Lazac édesköményes-citromos rizottóval
Részeges nyúl
Sült hekk
Zöldséges, tepsis krumpli
Cukkinis, padlizsános egytálétel
Pirított gomba sárgarépával
Sajttal töltött gomba
még több recept
Tudjátok ?
Belétünk a Sárkány évébe, béke vagy nagyobb háború vár ránk?
Még zöld a chili paprikám, ha beviszem a lakásba tovább fejlődik?
Tényleg hasznos gyógynövény a csalán?
Mi a teendő a novemberi Rododendron bimbóval?
Az álmoknak valóban van jelentése?
még több kérdés
Blog Címkék
Facebookon kaptam  Föld napja április 22  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam Krisztina b...  Minden szülő a lényével nevel.  Facebookon kaptam Mírjam barát...  Alakot vált...  Föld napja április 22  Semmit ne higgy el  Palóc Grand Canyon  képre írva  Facebookon kaptam  Jó éjszakát  Facebookon kaptam  Irgalom és ítélet  Ma  Környezetvédelem  Paul David Tripp Április 25  Facebookon kaptam  Szép estét  Lábad nyomát megőrzi a föld.  Facebookon kaptam  Jó éjszakát  Naplemente  Facebookon kaptam  Kamarás Klára : Leszünk-e...?  Volt egy...  Ha így haladunk...  Vannak arcok  A könnyek összegyűjtése  Ha így haladunk...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Sokkal bölcsebb a természet,  Ébredj  Facebookon kaptam  Jó éjszakát  Két ember becsülete  Facebookon kaptam Krisztinától  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Szép estét kedves látogatóimna...  Beney Zsuzsa - Álom  Facebookon kaptam  Gondolatok az életről és szere...  képre írva  Sokkal bölcsebb a természet,  Facebookon kaptam Krisztinától  Facebookon kaptam  William Shakespeare idézet  Facebookon kaptam Mírjam barát...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam Krisztinától  Facebookon kaptam  A boldogság ült a világvégén  Beney Zsuzsa  Gaál Viktor gondolata  Minden szülő a lényével nevel.  próbáljuk ki az őszinteséget  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Két ember becsülete  Szép estét kedves látogatóimna...  Irgalom és ítélet  Jékely Zoltán: Szent György-k...  A Gömb  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Szép estét kedves látogatóimna...  Facebookon kaptam  Április 22. a Föld napja,  Esti kép  Facebookon kaptam  Jó éjszakát  Facebookon kaptam  Emberként automatikusan értéke...  Paul David Tripp Április 26  Facebookon kaptam  Muratáj  A fenyő nem szép fa, (...)  Muratáj  Facebookon kaptam  Bella István: Zsoltár  Aki a sorsa útján jár, gyakran...  Ma  Az idő elsodorja létezésünk  Beney Zsuzsa - Balatoni elégia  Különös!  Facebookon kaptam  Ébredj  Facebookon kaptam  Irgalom és ítélet  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  A végzet az  A keserű igazság  Föld napja április 22  Facebookon kaptam Krisztinától  Facebookon kaptam 
Bejegyzés Címkék
orosz szankciókról, jelenlegi helyzet, második világháború, szakember szerint, orosz szankciók, 1929-es tőzsdei, gazdasági válság, gazdaság megerősödéséhez, gazdasági fellendülés, 1937-es évvel, emberek csalódottak, hosszú távú, ilyesfajta félelmeknek, 2008-as gazdasági, jelenlegi orosz-ukrán, oroszé pedig, ilyen mértékű, ukrajnai szeparatisták, oroszok elégedetlenségére, szakadár csapatokat, kilátástan helyzet, kötvény-óriás PIMCO, köztudatba hozott, hosszútávú gazdasági, 1937-t követő, példa erre, latin &#8222, ragályos veszélyek, 1930-as évek, jövőjükért aggódó, felhalmozódott likvid, megtakarítások tömege, befektetők felhajtják, kevés meglevő, általános túlzott, gazdasági növekedés, lassuló gazdasági, emelkedő életszínvonal, emberek társadalmi, magasabb életszínvonalat, igazi problémát, téves önbecsülés, állandó összehasonlítási, bizonyos társadalmi, embereket sosem, társadalmi versenyben, tolerancia megteremtéséhez, lehetőségit megteremteni, emberek többsége, végén majd, elégedetlen Oroszországgal, nemzetközi agresszióval, túlzott büntetés, felemelkedéséhez, megtakarításaira, teljesítményével, véleményportálon, összehasonlítási, világgazdaságba, fennmaradásához, kétségbeesettek, nacionalizmusra, megteremtéséhez, kovetkeztetesek, következtetésre, következtetések, megszületéséhez, megerősödéséhez, pesszimizmusról, életszínvonalat, következményei, következtetése, gondolkodására, intoleranciára, erkölcsiségére, oroszországgal, felhalmozódott, alulfogyasztás, elégedetlenség, kialakulásában, gyengélkedésre, oroszországban, megtakarítások, kikapcsolódási, megvalósítható, megtakarítási, intoleranciát, felfedezhetők, megszüntessük, oroszországot, vállalkozások, rendelkezésre, életszínvonal, demokráciában, , ,
2024.03 2024. április 2024.05
HétKedSzeCsüPénSzoVas
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 0 db bejegyzés
e év: 0 db bejegyzés
Összes: 64003 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 6073
  • e Hét: 20303
  • e Hónap: 31414
  • e Év: 184910
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.